biuro@baterieups.pl 58 348 92 67

Dlaczego warto wybierać akumulatory bezobsługowe?

Zastanawiasz się, który rodzaj akumulatora wybrać? Nie czy lepszy będzie akumulator bezobsługowy czy tradycyjny? Zanim podejmiesz decyzję zrób analizę i dowiedz się, co dany typ ma do zaoferowania. Poniżej przedstawiamy zalety akumulatorów bezobsługowych.

Baterie VRLA to bezobsługowe urządzenia, które jak sama nazwa wskazuje, w przeciwieństwie do akumulatorów klasycznych (mokrych) nie wymagają uzupełniania elektrolitów, kontrolowania ich gęstości czy poziomu. Zastosowana w nich technologia VRLA sprawia, że akumulatory są szczelne, bezpieczne zarówno dla środowiska zewnętrznego jak i dla otoczenia. Zredukowanie ryzyka wycieku gazu do bezwzględnego zera sprawia, że mogą być one stosowane w pomieszczeniach o nawet pięciokrotnie mniejszej wentylacji, aniżeli np. akumulatory klasyczne.

Żelowa konsystencja elektrolitu sprawia, że akumulator idealnie sprawdza się w każdych warunkach, a ryzyko rozlania elektrolitu w przypadku uszkodzenia obudowy nie występuje. Zastosowane w akumulatorach bezobsługowych nowoczesne rozwiązania, wysokiej jakości materiały znacznie wydłużają ich żywotność i odporność na samorozładowanie. Przewaga baterii VRLA nad akumulatorami "mokrymi" jest ogromna. To właśnie ww. cechy sprawiają, że akumulatory bezobsługowe wiodą obecnie prym na światowym rynku.